banner isbank

Satranç Haberleri

SAKARYA OKUL SPORLARI MİNİKLER SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR

25.05.2019 Cumartesi günü başlayacak olan Sakarya Okul Sporları MİNİKLER Satranç Turnuvası ilk tur başlangıç saatinde o gün gerçekleşen sınavlar nedeniyle bir gecikme olacaktır.

10:30...............Teknik Toplantı

9:30-10:30......Kayıt kontrol işlemleri

10:00-11:30....Maça çıkış listelerinin verilmesi

11:45..............1.Tur eşlendirme İlanı

12:00..............1.Tur

25.05.2019 Cumartesi günü başlayacak olan Sakarya Okul Sporları MİNİKLER Satranç Turnuvası takım listeleri yayınlanmıştır.Listelerde oyuncu masa sıralaması değiştirilmeyecektir.Takım Listelerini kontrol ediniz ve listelerde yanlışlık varsa turnuva Başhakemi ile iletişime geçiniz.Turnuva günü Sporcu Esame Listesini ve Lisans Yerine Geçen Belgeyi getirmeyi unutmayınız. Turnuvaya katılacak tüm sporculara şimdiden başarılar diliyoruz.


SAKARYA OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR

18.05.2019 Cumartesi günü başlayacak olan Sakarya Okul Sporları Satranç Turnuvası takım listeleri yayınlanmıştır.Listelerde oyuncu masa sıralaması değiştirilmeyecektir.Turnuva günü Sporcu Esame Listesini ve Lisans Yerine Geçen Belgeyi getirmeyi unutmayınız. Turnuvaya katılacak tüm sporculara şimdiden başarılar diliyoruz.

xlsKÜÇÜKLER GENEL TUR SONUÇLARI-EŞLENDİRME
xlsKÜÇÜKLER KIZ TUR SONUÇLARI-EŞLENDİRME

2018-2019 OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER VE MİNİKLER SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR

2019 Sakarya okullar Arası Satranç Turnuvası Küçükler Kategorisinde 18-19 Mayıs 2019 Minikler Kategorisinde 25-26 Mayıs 2019 tarihinde Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde yapılacaktır. Turnuvaya İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Resmi ve Özel Okulların Yaş Gruplarına uygun oluşturacakları GENEL ve KIZ takımları arasında yapılacaktır.

Turnuvamıza başvurular web sitemizden çevrim içi olarak TURNUVA KAYIT’ adresinden alınacaktır.

Kayıt yapıldıktan sonra alınacak liste okul müdürlüğü tarafından onaylanacak ve TURNUVA GÜNÜ BAŞHAKEME teslim edilecektir.

Turnuvaya katılacak okullarımızın mutlaka 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPOR FAALİYETLERİ SATRANÇ BRANŞ TALİMATINI okumaları gerekmektedir. Turnuvamız ile detaylı bilgiye YÖNERGELERDEN ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:
Okul sporları lisans sisteminde arıza olduğundan dolayı ESAME LİSTELERİ manuel olarak doldurulucaktır ve turnuva günü Turnuva Başhakemine teslim edilecektir. Turnuva kayıt bölümünden kayıt yaparken Sporcu Lisans Kısmı boş bırakılacaktır ve buraya yapılan sporcu masa sıralaması turnuva kayıt kapandıktan sonra değişmeyecektir. 

TURNUVA GÜNÜ TESLİM EDİLECEK EVRAKLAR

docxESAME LİSTESİNİ İNDİRMEK İÇİN
docxLİSANS YERİNE GEÇEN BELGE
docxTERFİ DİLEKÇESİ


Küçükler Yönerge                                    Minikler Yönerge


OKUL SPORLARI BÖLGE SATRANÇ GRUP YARIŞMALARI İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Türkiye Okul Sporları Bölge Satranç Grup Yarışmaları kayıtları devam etmektedir.

Kayıt linki: http://temsilcilikler.tsf.org.tr/okulsporbolge2019_turnuva_kayit_form.php

Şahin Okulları 23 Nisan Satranç Turnuvası şenliğe döndü

2019-04-sahin-okullari-toreniŞahin Okulları’nın ev sahipliğinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı satranç turnuvası, minik oyuncuların da katılımıyla şenlik havasında geçti

13-14 nisan 2019 tarihlerinde Şahin Okulları’nın ev sahipliğinde düzenlenen ödüllü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı satranç turnuvası, anaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen ve tamamlayan tüm minik sporculara madalya verilen bir günlük mini turnuvayla şenlik havasında geçti. İki gün süren 7 yaş, 10 yaş altı, 14 yaş altı kategorilerindeki maçlar ise heyecanlı maçlara sahne oldu. TSF Sakarya İl Temsilcisi Bahar Bilgin, “Bu başarılı turnuvaya ev sahipliği yapan Şahin Okulları’na, özellikle Okul Müdürü Rabia Dorken’e ve satranç antrenörü Yılmaz Karabayır’a çok teşekkür ediyoruz. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı, derece yapan sporcularımızı, ailelerini ve eğitmenlerini tebrik ediyoruz.” dedi. Turnuva sonunda, kız sporcuların ayrıca sıralandığı dereceler şu şekilde oluştu:


7 YAŞ GENEL

7 YAŞ KIZLAR

1. Mete Pehlivan
2. Kayra Mert Batmaz
3. Hakan Kılınç
4. Ahmet Çağan Güneş
5. Taha Cicim

1. Bengisu Kandaz
2. İnci Sert
3. Ada Karahisarlı
4. Zeynep Derin Gökırmak
5. Bade Tomris Gürel

10 YAŞ ALTI GENEL

10 YAŞ ALTI KIZLAR

1. Ege Işık
2. Ela Defne Şentürk
3. Ahmet Eren Kaptan
4. Arda Tuna Karacan
5. Ahmet Asım Önce

1. Ela Defne Şentürk
2. Sude İyican
3. Zeynep Duru Çelik
4. Selin Narsak
5. Zeynep Koç

14 YAŞ ALTI GENEL

14 YAŞ ALTI KIZLAR

1. Berat Efe Kandaz
2. Kaan Bora Bilgin
3. Gökalp Deniz Dölek
4. Hasan Yıldırım
5. Elif İrdem

1. Elif İrdem
2. Esma Er
3. Ayşe Taş
4. İrem Çetiner
5. Ecren Akbaş


TURNUVA VE ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAF ALBÜMÜNÜ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

ŞAHİN OKULLARI 23 NİSAN TURNUVASI 13-14 NİSANDA

sahin log23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası 13-14 

Nisan da Şahin okulları ev sahipliğinde düzenlenecektir. ALTIN ödüllü olan turnuvamız 

7 yaş, 10 yaş altı, 14 yaş altı olacak şekilde üç kategoride yapılacaktır. Ayrıca

13 nisan cumartesi günü anaokul öğrencilerine şenlik niteliğinde mini turnuvamız

olacaktır. Anaokul satranç şenliğine katılan tüm öğrencilerimiz madalya

kazanmaya hak kazanacaktır. anaokul satranç şenliği kayıt için linkimiz

ANAOKULU KAYIT İÇİN TIKLAYINIZTüm kategorilerde kontenjan 60 kişi ile sınırlıdır. Değerli velilerimden yalnızca

turnuvaya kesin katılım sağlayacak olanların kayıt yaptırmasını önemle rica

ederim. kayıt yaptırıp gelemeyecek olanların turnuva direktörüne haber vermeleri

önemle rica olunur.


Yönerge   

SONUÇLAR:

14 yaş altı                     10 yaş altı                   7 yaş             

Aday Hakem ve Hakem Gelişim Kursları

kokartlar
Aday Hakem ve Hakem Gelişim Kursları 21-22-23 haziran tarihlerinde planlanmaktadır.

1. KADEME ANTRENÖR  ve 2.KADEME ANTRENÖR kursu içinde ön talepler açılmıştır.

ön kayıt için tıklayınız 

Konu ile ilgili tüm soruların cevapları için SSS bölümüne bakabilirsiniz.Okullar arası Yıldızlar Satranç Turnuvası'nda şampiyonlar belli oldu

2019-03-yildizlar-turnuvasi2018-2019 Sakarya Okullar Arası Satranç Turnuvası’nın Yıldızlar Kategori maçları, 16-17 Mart 2019 tarihlerinde Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

İki gün süren turnuvaya Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okulların takımları Yıldızlar Genel ve Yıldızlar Kızlar kategorilerinde katılarak, mücadele dolu anlar yaşadılar. 6 turluk mücadelenin sonunda Yıldızlar Genel Kategorisi’nde Adapazarı Özel Şahin Ortaokulu birinci, Özel Erenler Güneş Ortaokulu ikinci ve Yenikent Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi üçüncü oldular. Yıldızlar Genel Kategorisi’nde ise Adapazarı Özel Enka Ortaokulu birinci, Atikehanım Ortaokulu ikinci ve Adapazarı Özel Şahin Ortaokulu üçüncü oldular. Kupa töreninde derece yapan okulların öğrenciler sevinç dolu anlar yaşarken, Sakarya TSF İl Temsilcisi Bahar Bilgin, “İki gün boyunca güzel mücadele eden tüm katılımcı takımlara teşekkür ediyor, kupa kazanan takımlarımızı tebrik ediyoruz. Turnuvamıza desteklerinden dolayı Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Milli satranç sporcularımızdan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e ziyaret

satranc-vali-ziyareti-1
Satranç sporunda şehrimizi başarıyla temsil eden milli sporcularımız, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret ettiler


Satranç sporunun gelişimi için çalışmalarına devam eden Türkiye Satranç Federasyonu Sakarya İl Temsilciliği, Sakaryalı milli sporcular, antrenörler ve veliler ile birlikte Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret ettiler. İl Temsilcisi Bahar Bilgin, kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ederek, ziyarette şehrimizde satranç sporunun mevcut durumu hakkında paylaşımda bulundular. Ziyarette geçtiğimiz ay Türkiye Küçükler Satranç Sampiyonası’nda 7 yaş kategorisinde Türkiye dördüncülüğü kazanan Mete Pehlivan, şehrimizin ilk ve tek ünvanlı sporcusu FM Efe Mert Kılıç, Avrupa Karpov Şampiyonu Göktürk Kaan Kılıç ve emektar sporcumuz Ahmet Akıncı da yer aldı. Ziyaret sonrasında TSF İl Temsilcisi Bahar Bilgin, “Sayın valimiz Ahmet Hamdi Nayir’e bize ayırdığı zamandan ve özellikle milli sporcularımıza gösterdikleri yakın ilgiden, destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Şehrimizde satrancın gelişimi açısından yararlı bir görüşme oldu.” dedi.

2019 ARZUM TÜRKİYE KADINLAR ŞAMPİYONASI BAŞLADI

delfi Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen 2019 Arzum Türkiye Kadınlar Şampiyonasında il birincimiz Delfinay Zeynep Aydın Sakaryamızı temsil ediyor.


Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen şampiyonaya ülkemizin dört bir köşesinden 70 kadın sporcumuz katılıyor. Zorlu maçların gerçekleşeceği bu turnuvada Delfinay’ımıza Başarılar diliyoruz.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen 2019 Arzum Türkiye Kadınlar Şampiyonasında il birincimiz Delfinay Zeynep Aydın Sakaryamızı temsil ediyor.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen şampiyonaya ülkemizin dört bir köşesinden 70 kadın sporcumuz katılıyor. Zorlu maçların gerçekleşeceği bu turnuvada Delfinay’ımıza Başarılar diliyoruz.

2018-2019 OKULLAR ARASI YILDIZLAR SATRANÇ TURNUVASI 16-17 MARTTAxlsYILDIZLAR GENEL  EŞLENDİRME-SONUÇ 

xls
YILDIZLAR KIZLAR EŞLENDİRME-SONUÇ


2018-2019 OKULLAR ARASI YILDIZLAR SATRANÇ TURNUVASI KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR

2019-okul-sporlari2019 Sakarya Okullar Arası Satranç Turnuvası Yıldızlar kategorisinde 16-17 Mart 2019 tarihlerinde Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde yapılacaktır. Turnuvaya İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı resmi ve özel okulların yaş guruplarına uygun oluşturacakları GENEL ve KIZ takımları arasında yapılacaktır. 

Turnuvamıza başvurular web sitemizden çevrim içi olarak "TURNUVA KAYIT" adresinden alınacaktır.

Kayıt yapıldıktan sonra alınacak liste okul müdürlüğü tarafından onaylanacak ve turnuva günü başhakeme teslim edilecektir. Turnuvaya başvurular Yıldızlar kategorisi için 13 Mart 2019 Çarşamba günü saat 17.00'ye kadardır. 

Turnuvaya katılacak okullarımızın mutlaka 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPOR FAALİYETLERİ SATRANÇ BRANŞ TALİMATINI okumaları gerekmektedir. Turnuvamız ile ilgili detaylı bilgiyi TURNUVA YÖNERGELERİNDEN ulaşabilirsiniz.

CANLI SONUÇ VE EŞLENDİRME GENEL

CANLI SONUÇ VE EŞLENDİRME KIZLAR

SATRANÇ BRANŞI TALİMATI          YILDIZLAR YÖNERGE

DUYURU: Turnuva günü sorun yaşamamak için SPORCU LİSANSLARI ve ISLAK İMZALI SPORCU ESAME LİSTESİNİ getirmeyi UNUTMAYINIZ!!!